Drobečková navigace

Úvod > Služby > PODLAHOVÉ TOPENÍ > Jakou podlahu na podlahové topení

Jakou podlahu na podlahové topení

Máte podlahové topení, nebo jeho instalaci plánujete a řešíte, jaká podlaha bude nejlepší? Níže najdete stručné informace, co se hodí jako podklad a co jako finální vrstva.

Jakou podkladovou vrstvu?

Na topení v podlaze doporučujeme litou podlahu, která může být buď z betonu, nebo anhydritu. Na to, jaký materiál je lepší, není jednoznačná odpovědět.

  • Anhydrit rychle propouští teplo a rychleji ho také ztrácí. Jestliže tedy přes den netopíte a po návratu z práce potřebujete mít doma vytopeno co nejrychleji, bude pro vás nejlepší právě podklad z anhydritu.
  • Beton se naopak ohřívá déle, teplo ale dokáže déle podržet a pouštět ho do interiéru postupně. Betonový podklad je proto řešením pro ty, kdo jsou zvyklí celý den temperovat.

Jakou podlahovou krytinu?

U krytiny, která přijde na podlahové topení, je nejdůležitější, aby teplo nezadržovala, ale co nejrychleji ho pustila ven do místnosti. Jakou tepelnou propustnost mají jednotlivé typy podlah? 

  • Dlažba vede teplo nejrychleji, řadě zákazníkům ale nevyhovuje. Jakmile totiž skončí zima a vy vypnete topení, bude oproti jiným materiálům chladnější, což vám nemusí být příjemné.
  • Vinyl má také velmi dobré tepelné parametry, navíc je dostupný, příjemný a krásně vypadá. Zjistěte o vinylu víc.
  • Dobrou, a také nejlevnější volbou je PVC v rolích, naopak pro nejnáročnější klienty je určená designová pryskyřicová podlaha.
  • Plovoucí podlaha se na podlahové topení nehodí, protože teplo přes ni proniká pomaleji, nevhodné jsou i parkety nebo koberec.

Této problematice jsme se věnovali také v článku Jakou krytinu na podlahové topení, nejlepší ale je probrat vše osobně. Pro bezplatnou konzultaci, při níž vám nabídneme řešení na míru, nás kontaktujte